برشکاری شامل جدا کردن بخشی از یک قطعه کار یا تقسیم آن به قطعات کوچکتر و جدا از هم می باشد. این عملیات به دلیل ظریف بودن و امکان بروز خطاهای انسانی، اگر به صورت سنتی صورت بگیرد همواره با میزان زیادی از تولید ضایعات روبرو خواهد بود. استفاده از ربات های صنعتی جهت انجام عملیات برشکاری از طریق ابزارهای مختلف برای کاهش حجم ضایعات، افزایش سرعت در میزان تولید ، افزایش دقت، بازده بالا، ایمنی در کار، خستگی ناپذیری... گزینه ایده آلی برای برش کاری محصولات می باشند.

برش کاری توسط ربات با استفاده از ابزارهایی متفاوتی نظیر لیزر، پلاسما، واتر جت، مته و یا فرز نصب شده بر روی موتور اسپیندل انجام پذیر می باشد.

*        بـرش لیـزر

*        بـرش پلاسما

*      بـرشواتر جت

برش پلاسما چگونه کار می کند؟

برش پلاسما رباتیک

برش پلاسما، فرایند برش فلزات توسط یک مشعل به نام تورچ Torch میباشد. پیش از این در مورد جوشکاری پلاسما نیز صحبت کرده ایم. در این روش نیز از جریان یافتن گاز نجیب با سرعت بالا و تشکیل یک قوس الکتریکی استفاده می شود. در این روش ابتدا فلز توسط پلاسمای گرم شده ، به حالت ذوب می رود  و همزمان، هوای فشرده سبب دور شدن فلز ذوب شده از مسیر برش است. بوجود نیامدن تراشه های فلزی و دقت بالا از مزایای این روش است.

برش پلاسما با جرقه فرکانس – ولتاژ بالا

این روش معایبی دارد که ترجیح صنعتگران به سمت استفاده از برش پلاسما توسط مشعل  و ایجاد قوس الکتریکی میباشد. برش پلاسما بر روی هر نوع فلز رسانا، فولاد نرم و آلومینیوم ، استنلس استیل مناسب است. اما توجه کنید حداکثر عمق برش در فلزاتی به غیر از آهن، یک اینچ است.

برشکاری پلاسما چیست؟

حالت چهارم ماده پلاسما شبیه گاز است. در این روش با عرضه حرارت ، مولکولها لرزش بیشتری یافته و شروع به لرزیدن می کنند. در صورت ادامه یافتن حرارت دادن مولکولهایی که به حالت گاز رفته اند. لرزش و حرکت مولکولها تا جایی افزایش خواهد یافت که ماده به حالت پلاسما برود. این حرکت تا جایی پیش خواهد رفت که الکترون های اتم ها از آنها جدا شده و تبدیل به یون شوند، و ما حالت پلاسما را خواهیم داشت. پلاسما گرما و حرارت زیادی دارد.

اجزای برش پلاسما

✅الکترود پلاسما

✅راس پلاسما

✅سپر مخزن

✅صفحه کار سرباره و سطح برش

✅گاز پلاسما

✅افشانه آب

✅هیدروژن در کاهش اتمسفر

استفاده از گاز نجیب در روش برشکاری پلاسما

در این روش از مجاورت یک گاز نجیب در کنار قوس الکتریکی استفاده می شود و در ادامه روند، یک برش دقیق و تمیز و اتصالات بسیار محکم خواهید داشت.

نحوه کارکرد برش دهنده پلاسما

دو روش برای استارت قوس در برش دهنده ها مورد استفاده قرار میگیرد. ایجاد قوس بوسیله مشعل (تورچ) در تماس با قطعه کار. استفاده از یک مدار ولتاژو فرکانس بالا جهت ایجاد قوس الکتریکی. روش دوم معایبی دارد : احتمال خطر برق گرفتگی، لزوم حفظ فاصله اسپارک ( این قضیه در روش استفاده از Torch در رباتیک، توسط یک سنسور حل شده است)، و حجم بالای تشعشعات فرکانسهای رادیویی. تنها همین موارد کافیست تا مهندسان به فکر راه حلی با احتمال خطر بسیار پایین تر یا حتی نزدیک به صفر، با بازدهی بالا و با کیفیت باشند. مناسب ترین و پرفکت ترین روش استفاده از ربات های صنعتی میباشد.

همانطور که بیان شد، در دنیای امروز حفظ سلامت نیروی انسانی و همچنین نبود متخصص و نیز بالابردن کیفیت و بازدهی خطوط تولید از اولویت هایی هستند که تنها با استفاده از ربات ها محقق خواهند شد.

ربات برش کار

از برشکاری رباتیک در شرکت های قطعات خودرو، محصولاتی مانند ABS خودرو و فیکسچر و موتور اسپیندل و ... استفاده میشود.

کاربرد ربات برش کار در صنایع مختلف، گسترده است. چنانچه در این مورد به اطلاعات بیشتری نیاز دارید با ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان ربات کار بهره مند شوید