Smart Slider 3 Module

Banner_Recruitment_06.png

ورود باشکوه لیزر به کاربردهای صنعتی

لیزر یا LASER مخفف عبارت (light amplification by stimulated emission of radiation) می‌باشد و به معناي تقويت نور توسط تشعشع تحریک شده است. با اینکه اولین بار در جهان از لیزر برای کاربردهای نظامی استفاده می‌شد، طی دهه‌های اخیر از لیزر در صنایع نیز برای برش لیزری و حتی اندازه‌گیری دقیق استفاده شده است. امروزه از لیزر با کاربردهای فراوان، در زمینه‌های گوناگونی از جمله صنایع نظامی، پزشکی، هوافضا، خودروسازی و... مورد استفاده وسیع قرار می‌گیرد.

استفاده از ربات‌های صنعتی جهت برشکاری لیزری

آشنایی با سیستم برش لیزری

با ورود تکنولوژی لیزر به عرصه صنعت، تا به امروز به شیوه‌های مختلفی از آن بهره برده‌اند و تلاش برای بهبود این روند همچنان ادامه دارد. یکی از عمده‌ترین کاربردهای لیزر، برشکاری محصولات مختلف می‌باشد. سیستم برش لیزری مانند برش پلاسما جزء فرآیندهای برش حرارتی است. این تکنولوژی با کمک یک دستگاه لیزر و تمرکز پرتو لیزر بر روی قطعه کار، موجب افزایش حرارت فوق‌العاده زیاد و در نتیجه جدا شدن قطعه از هم (برش قطعه) می‌شود.

استفاده از برش لیزری در صنعت

با تکامل برش لیزری و به کار گرفتن این تکنولوژی در صنعت؛ این فرآیند از سیستم‌های سنتی و ابتدایی به ماشین‌آلات ابزار دقیق انتقال یافت و عملیات برش بر روی قطعاتی مثل فلز، سنگ، چوب، شیشه، پلاستیک، چرم، پارچه، کاغذ و... و در واقع تمام محصولاتی که قابلیت برش توسط لیزر را دارند انجام می‌شود. لیزر با دقت و ظرافت خود از حکاکی یا علامت‌گذاری در کوچک‌ترین قطعات گرفته، تا برشکاری لبه‌های اضافه و ضخیم قالب‌های بزرگ را در کسری از ثانیه انجام می‌دهد.

ربات مخصوص برش لیزر

معرفی سیستم برشکاری لیزری رباتیک (برشکاری مدرن)

سیستم‌های برشکاری لیزری رباتیک ترکیبی خلاقانه از یک لیزر ثابت و توالی حرکت ربات می‌باشند. این سیستم حداقل فضای ممکن را اشغال نموده و با سرعت، دقت، و انعطاف‌پذیری بسیار زیاد برای انواع قطعات سه بعدی، لبه‌های برش باکیفیت بالایی ارائه می‌دهد.

ربات‌های صنعتی برشکاری می‌توانند در کنار یک ربات برش لیزری بازدهی اعجاب آوری داشته باشند، که از مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حذف خطای انسانی
  • بالا رفتن کیفیت تولید
  • افزایش چشمگیر حجم تولید
  • از میان بردن هرگونه خطرات انسانی
  • تولید بی‌وقفه و 24 ساعته، بدون نیاز به دخالت انسان

استفاده از لیزر سرعت تولید را افزایش می‌دهد

در بسیاری از کارخانه‌های کشورهای پیشرفته جهان، معمولا با ایجاد چند سلول رباتیک، نسبت به تولید 24 ساعته اقدام می‌کنند. اصطلاحا به این نوع کارخانه‌ها، «کارخانه خاموش» نیز گفته می‌شود، زیرا در اکثر مواقع برای تولید به حضور انسان نیازی نیست، و حتی چراغی نیز روشن نمی‌کنند.

ربات کار، تامین کننده بهترین برندهای رباتیک در ایران

ایمنی، اولویت شماره یک ربات کار است. از آنجایی که این لیزرها بسیار خطرناک هستند، طراحی این سیستم در محیطی مجهز به انواع ویژگی‌های ایمنی (پرده‌های نوری، اسکنر، حساس‌ترین سنسورها و...) موجب جدا کردن اپراتور از منطقه کار ربات می‌شود تا نتایج مطلوب در یک محیط عملیاتی امن‌ و ارگونومیک‌ به دست آید.

دستگاه‌های لیزر شرکت ربات کار

طراحی دقیق و مهندسی ماهرانه سلول‌های رباتیک برش لیزر خودکار برای انجام برش‌های پیچیده و دشوار، تنها نیازمند حضور گاه‌به‌گاه (موقتی) یک اپراتور است. گروه ربات کار با کمال افتخار آماده ارائه هرگونه مشاوره فنی و طراحی سلول رباتیک برش لیزری با بهترین برند ربات‌های خارجی برای تولید کنندگان محترم می‌باشد. جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل کنید.