Smart Slider 3 Module

Banner_Recruitment_06.png

تزریق ماستیک و موم جهت درزگیری و پر کردن فاصله خالی بین سطوح از جمله مواردی است که در صنعت استفاده گسترده دارد.

با توجه به اینکه به طور معمول ابعاد قطعاتی که با استفاده از تزریق موم لازم است درزگیری شوند بزرگ می باشد، انجام این عملیات توسط نیروی انسانی می ­تواند کاری سخت و طاقت فرسا باشد. به عنوان مثال تزریق موم کاپوت یک خودرو به دلیل سایز بزرگ قطعه از جمله موارد چالش برانگیز برای نیروی انسانی خواهد بود.

استفاده از ربات­های صنعتی جهت انجام عملیات تزریق، بدلیل سطح دسترسی قابل قبول، سرعت، دقت و قدرت مانور بالا بهترین گزینه برای بالا بردن راندمان تولید می ­باشد.

شرکت ربات کار با تجربه ی راه اندازی خط تولید رباتیک تزریق ماستیک آماده ارائه مشاوره و خدمات فنی در این زمینه به صنعت گران عزیز می ­باشد.

 

 

تزریق ماستیک، فلز، پلاستیک
تزریق ماستیک، موم به صورت رباتیک
ماستیک چیست؟
سنگ نمای ساختمان ها یکی از مواردی است که به جهت زیباسازی و خیلی موارد دیگر مورد توجه سازندگان ساختمانی میباشد. به خصوص خشکه چینی به لحاظ ایمنی ، اطمینان از نصب متریال نما روی اسکلت ساختمان، سرعت نصب و سبک سازی و مقاومت بالا در مقابل عوامل جوی در صنعت ساختمان رونق زیادی پیدا کرده است. در این مورد درز بین سنگ ها از مواردی است که باید فکری برای آن شود در غیر این صورت ممکن است سبب جمع شدن و جریان یافتن آلودگی و  کثیفی نما در زمان بارش برف و باران می شود. انبساط و انقباض یافتن نماها نیز یکی از دلایلی است که در کوتاه مدت نمای ساختمان را که بند بند بوده و درزهایی در آن هست،دچار اشکالات اساسی می کند.

برای درز گیری نما چه راهکاری وجود دارد؟
ماستیک یکی از مواردی است که برای درزگیری نمای ساختمان ها نیز از آن استفاده میشود. ماستیک خمیری بوده و به شکل دو جزئی یا تک جزئی جهت پرکردن درزها از آن استفاده می شود. این ماده دارای خاصیت انبساط و انقباض بالایی است و چسبندگی خیلی خوبی به مصالح ساختمانی نظیر بتن، سنگ و فلزات دارد. انعطاف پذیری بالایی داشته و مقاومت زیادی در برابر سرما دارد.

راهکار بهینه تزریق ماستیک چیست؟
برای درزگیری، از یک پمپ و یا گان استفاده می شود. اما به جهت مشکلاتی که برای اپراتور به همراه دارد،(نمی دونم این جمله درسته یا نه) تزریق رباتیک به عنوان یک روش بهینه برای اینکار مورد بهره برداری واقع میشود. تزریق ماستیک برای ربات های صنعتی که جهت این مسیر برنامه ریزی می شوند ، بهینه ترین مورد دستگاه تزریق به حساب می آیند. ماستیک پلی یورتان در صنایع مختلفی کاربرد دارد از آنها می توان به ساختمان سازی، پزشکی، خودروسازی و ... اشاره داشت.  

تزریق  رباتیک
ربات های تزریق، قطعاتی را با انواع مختلفی از تزریق مواد در قالب، تولید می کنند. این ربات ها با داشتن دامنه حرکت افقی و عمودی و درجه آزادی بالای انعطاف پذیری، در صنایع مختلف گسترش یافته اند. این بازوهای رباتیک برای پروسه های زیادی طراحی شده اند. از آن جمله می توان به بارگذاری اجزای سازنده در دستگاه قالب گیری تزریقی و تکمیل و مونتاژ قطعات قالب تزریق اشاره کرد. همچنین از کاربردهای آنها می توان به فرآیندهای ثانویه نظیر تزیین و برچسب زدن قالب اشاره داشت. استفاده از ربات ها در قالب گیری تزریق از نظر هزینه و زمان بسیار مقرون به صرفه است.

سلول کار قالب گیری تزریق
همچنین سلول های کاری قالب گیری تزریق عملیات جوشکاری لیزری و صوتی را (درصورت برنامه ریزی) انجام می دهند. با استفاده از سلول قالب تزریق، سیکل زمانی جوشکاری کاهش میابد، که در صنعت تزریق بسیار حیاتی میباشد. بعلاوه سلول کاری می تواند پیش عملیات بخش های لاستیکی یا پلاستیکی را انجام دهد(پیش تصفیه کنند). این برای کاربردهای پیش از چسب و نقاشی قطعات مفید است.

قراردادن بارگذاری
یکی از مهمترین انواع قالب گیری تزریق رباتیک، قراردادن بارگذاری میباشد. با توجه به سیکل زمانی، ربات ها می توانند قسمت های فلز یا پلاستیک را برای پروسه قالب گیری، در ماشین قرار دهند، سپس قادر به خالی کردن دستگاه میباشند. قسمت قالب گیری شده را بردارند و برای پروسه قالبگیری سطح بالاتر، در یک ماشین دیگر قرار دهند.

فرآیند قالب گیری بیشتر
(over-molding process ) دو نوع ماده به شکل یک ماده منسجم شده، ادغام می شوند در طول پروسه  over-molding نه تنها ربات می تواند بخش هایی را از ماشین قالب گیری تزریق جدا کند، بلکه می تواند عملیات ثانویه ای را نیز به خوبی انجام دهد. در حالیکه دستگاه قالب گیری تزریقی در حال کار است، ربات قادر است از مزیت زمان آزاد شده جهت برش و دیگر پروسه های ثانویه استفاده کند. این کار منجر به افزایش کارایی و خروجی خواهد شد.

همچنین یک ربات برای برچسب زدن روی ماشین قالبگیری تزریق وجود دارد که روی قطعه زده میشود. این لیبلی که برچسب شده به صورت دائمی روی قطعه زده شده و قابل حذف یا آسیب نیست.

یک رنج گسترده ای از ربات ها با توانایی تحمل بار بالا می توانند برای ماشین های قالب گیری تزریق بهره برداری شوند. ربات های سه محوره برای ماشین های قالب گیری تزریق پلاستیک افقی و پروسه هایی با سرعت بالا استفاده می شوند، در حالیکه ربات های 6 محوره در هر دو حالت عمودی و افقی دستگاه های قالب گیری تزریق امکان اجرای کارها را به صورت گسترده تر فراهم می آورند و همچنین برای فضای کف مناسب تر هستند.

ربات اسکارا
ربات های اسکارا یک چرخه کاری گسترده را فراهم می کنند که به صورت ایده آل برای دستگاه های عمودی قالبگیری تزریق افقی (گذاشتن و برداشتن ) استفاده می شود.

ربات کار

شرکت ربات کار متخصص و مشاور در زمینه بهینه سازی خطوط تزریق فوم توسط تکنولوژی رباتیک آماده ارائه خدمات به صنعتگران، کارخانجات، شرکتها، مهندسان و کارآفرینان میباشد. ارائه مشاوره  رایگان در زمینه بهینه سازی خطوط تولید تخصص ماست.

این شرکت از پیشگامان صنعت رباتیک، اتوماسیون صنعتی، شبیه سازی کامپیوتری ، افتخار دارد از صنعتگران و مهندسان سراسر کشور جهت بازدید از نمایشگاه دائمی خود و مشاوره در زمینه راه اندازی خطوط رباتیکی در تمامی صنایع دعوت بعمل آورد.

تزریق فلز رباتیک
عملکرد بالای ربات تزریق فلز، ولتاژ50/ 60 هرتزی :

استفاده در :

بازوی رباتیک ورق مهر زنی فلز

بازوی ربات مهر زنی

بازوی رباتیک ماشین پانچ

مزایای استفاده از خطوط رباتیک

✅ کاهش هزینه ها و صرفه جویی در هزینه های اجرایی و زمانی

✅ افزایش ثبات محصول و بهینه سازی کیفیت

✅ افزایش بهره وری خطوط تولید

✅ افزایش ایمنی و بهبود سلامت نیروی کار و محل کار

✅ کاهش نیاز به نیروی متخصص آموزش دیده و با تجربه

✅ کاهش و صرفه جویی در سرمایه گذاری ها و فضای کاری سالن تولید

بازوهای رباتیکی
بازوهای رباتیکی دارای کنترل کننده هایی هستند که می توانند ربات ها را جهت آموزش و کنترل آماده کنند. این کنترل کننده ها ترکیبی از نرم افزار و سخت افزار میباشد. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان در زمینه راه اندازی خطوط تولید و کسب و کارخود با ما تماس بگیرید.