عملیات جابه ­جایی مواد به عنوان بخشی جدا ناپذیر در صنعت، همواره بخش اعظمی از هزینه­ ی شرکت­های بزرگ و کوچک را به خود اختصاص داده است.

استفاده از نیروی انسانی از متداول ترین و سنتی ترین روش­های ممکن جهت انجام عملیات جابه­ جایی می ­باشد که با به همراه داشتن معایب متعدد می­تواند به طور مستقیم در میزان بهره­ وری هر واحد تولیدی اثر گذار بوده و در عین حال سلامت کارکنان را مورد تهدید جدی قرار دهد.

به عنوان مثال جابه ­جایی قطعات سنگین در صنایع پرسکاری توسط نیروی انسانی می­ تواند احتمال بروز بیماری­هایی نظیر دیسک کمر را در فرد به طرز چشمگیری افزایش دهد، همچنین کاهش سرعت و دقت فرد در اثر خستگی هنگام جا­به جایی و یا بارگذاری محصولات نیز از دیگر معایبی است که می­ تواند در بلند مدت هزینه­ های گزافی را به هر واحد تولیدی تحمیل کرده و آنرا از چرخه­ ی رقابت حذف نماید.

امروزه جابه ­جایی با استفاده از نیروی ربات به عنوان روشی با مزایای متعدد از جمله دقت و سرعت عملکرد بالا، کاستن از ضایعات و جلوگیری از توقف پیاپی خط تولید، خستگی ناپذیری، انعطاف پذیری و شعاع دسترسی بالا... موجب شده است در کشورهای صنعتی و پیشرفته بالاترین نرخ استفاده از ربات­های صنعتی در حیطه جابه­ جایی محصولات قرار گیرد.

در کشور عزیزمان ایران نیز با توجه به کاربرد گسترده ربات­های صنعتی در حیطه جابه ­جایی مواد نظیر پالت گذاری، جا­به­ جایی­ های سریع محصولات کوچک (Pick and

place) با استفاده از ربات­های دلتا ، صنعت پرسکاری... تولیدکنندگان به استفاده از این روش نوین جهت باقی ماندن در شرایط رقابت روی آورده اند.

 

جا به جایی ربات
جا به جایی اجسام با ربات
جا به جایی اجسام و مواد فلزی و غیر فلزی در صنعت امروز بسیار کاربردی بوده و یکی از بحث های جدی و مهم میباشد. نمونه های آن را در ادامه معرفی خواهیم کرد. برای انجام جا به جایی از نیروهای مختلفی استفاده می شود. اما زمانی که حجم کار و میزان ریسک کاری که انجام میشود و کنترل دقت انجام کار بالا می رود، برای دستیابی به بازدهی بیشتر با ریسک کمتر باید از تکنولوژی روز استفاده کرد. رباتیک و ربات هایی که برای اجرای عملیات جا به جایی استفاده می شود، بهترین و مناسب ترین راه حل این عملیات میباشد.

کاربرد ربات جا به جایی
بسته به نوع کار، ربات ها قادر به برنامه ریزی شدن با کاربری های متفاوت هستند. گاهی جا به جایی با یک گریپر انجام می شود گاهی با فشار یک کمپرسور که منجر به وکیوم می شود، گاهی با نیروی یک آهن ربا .

جا به  جایی در علوم مختلف تعاریف متفاوتی دارد، اما آنچه ما در اینجا به آن اشاره داریم با مفهوم دینامیکی آن مطابق است. زمانی که تمام یک جسم به یک اندازه و در جهتی معین حرکت کند، جا به  جایی انجام شده است. جا به جایی قطعات فلزی و غیر فلزی و ماشین آلات و ... پیش از این در سالهای دور توسط نیروی انسانی انجام میشد. این کار در ابتدای امر بر سلامت نیروی انسانی تاثیر منفی شدیدی میگذاشت و پس از آن بر دقت اجرا و سلامت اجسام جا به جا شده نیز موثر بود و همراه با خطای قابل توجه و حتی گاهی غیر قابل جبران بود. اما امروزه با ورود نیروی کار بازوی رباتیکی برای این امر سبب کاهش هزینه های مالی و جانی و افزایش بازدهی و دقت عملکرد شده است. سرعت کار بسیار بیشتر شده و توان عملیاتی خطوط تولید بالاتر رفته است.

جا به جایی در کارخانه جات
بحث جا به جایی مواد اولیه و محصول نهایی در کارخانجات بسیار حیاتی و مهم است چرا که می تواند ساده ترین مورد تحویل به موقع و سلامت و مدیریت موجودی انبار را به پیچیده ترین بحث تبدیل کند. اتوماتیک کردن و تغییر این روش ها که در بیشتر جاها هنوز به صورت یدی و تنها با یک لیفتراک انجام می شود می تواند تاثیر شگرفی در پیشبرد اهداف خط تولید کارخانه یا کارگاه شما داشته باشد. در این عصر جدید تنها با همگام بودن با تکنولوژی است که می تواند شما را همراه با موج چهارم انقلاب صنعتی به پیشرفتی چشم گیر رساند.

جا به  جایی  آجر
در ساخت و سازهای منازل، آپارتمان ها و ساختمان های صنعتی و دیگر پروژه ها، جا به  جایی آجر از مهمترین کارهای پایه ای هست که باید انجام شود. پرت شدن آجر روی سر کارگران و دیگر حوادثی که ممکن است در این بین رخ دهد از معایب این جا به  جایی توسط نیروی کار است. اگر بسیاری از این مراحل را مکانیزه کرده و از رباتیک استفاده کنید مطمئنا در پیشرفت کار خود کمک شایانی کرده و از هزینه های اضافی و نیز هزینه های جانی جلوگیری خواهید کرد. و با بسیاری از موارد مالی مواجه نخواهید شد. ضمن اینکه سرعت کارتان هم به شدت بالا رفته و از هدر رفت مواد اولیه کار خود جلوگیری به عمل خواهید آورد.

یک فرصت طلایی برای همگام شدن با دنیای تکنولوژی امروز
با اتوماسیون کردن خطوط تولید خود می توانید همگام با موج انقلاب صنعتی پیشرفتی چشم گیر در کسب و کار خود داشته باشید و در این مسیر محکم تر و پایدارتر قدم بردارید.

جهت مشاوره رایگان در مورد خطوط تولید خود و کسب و کارتان با ما تماس بگیرید. کارشناسان ربات کار آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما در این زمینه هستند.

انواع کاربرد ربات در صنایع مختلف
پرسکاری
از ربات پرسکار جهت فرم دهی و شکل دهی به ورق ها و اجسام مختلف استفاده می شود. بسیاری از حوادث ریسکی (برای نفرات و کیفیت محصول بدست آمده) و هزینه های اضافی به حداقل رسیده و می توان حداکثر بازدهی از یک خط تولید را با راه اندازی خط پرسکاری رباتیک را داشت.

جوشکاری
جوشکاری شامل جوش قوس الکتریکی و میگ مگ و جوشکاری آرگون، هوا استیلن، گاز و فشار، جوشکاری ذوبی، جوشکاری جامد، جوش نقطه مقاومتی،  جوش لیزر ... میباشد.

نقاشی
ربات رنگ پاش (مهمترین کاربرد آن صنایع تولید خودرو هست)

برشکاری
 برشکاری پلاسما، فلزات، برش لیزری، برش ورق، برش واترجت و ...

از مهمترین پروژه های اخیر ربات کار می توان بطور خلاصه به موارد ذیل اشاره کرد :
نمونه پروژه های رباتیک صنعتی
پروژه خط جوشکاری شرکت کروز
پروژه اجرای لوله اگزوز پژو 206
پروژه سلول رباتیک شیشه قزوین