Smart Slider 3 Module

Banner_Recruitment_06.png

پولیش کاری، به فرآیند صیقل دادن سطوح تا زمان صاف و براق شدن قطعه کار گفته می شود. در حال حاضر استفاده از ربات های صنعتی جهت انجام عملیات پولیش کاری به دلیل ویژگی­های منحصر به فرد آنها مورد استقبال گسترده ­ای در صنعت قرار گرفته است.

پولیش کاری رباتیک
با توجه به اینکه عملیات پولیش کاری قطعات، کاری تکراری و طاقت فرسا می ­باشد لذا کاهش دقت و سرعت نیروی انسانی در طول فرآیند تولید امری اجتناب ناپذیر خواهد بود.

ربات­های صنعتی با قدرت مانور و انعطاف پذیری بالا به راحتی قادر به پولیش کاری و پرداخت قطعات با پیچیده ترین میزان انحناء می باشند.

از طرفی صرفنظر نمودن از مواد شیمیایی جهت صیقل دادن سطوح و محول کردن این امر به ربات­های صنعتی با استفاده از رول­های ساینده موجب حفظ محیط زیست از گزند مواد شیمیایی خواهد شد.

سرعت، دقت بالا و خستگی ناپذیری از دیگر مزایای ربات­های صنعتی می­باشد که تولید کنندگان را به سمت استفاده از ربات­های صنعتی  جهت انجام عملیات پولیش کاری به عنوان روشی هوشمندانه، سوق داده است.

جهت اتوماسیون صنعتی و استفاده از خطوط رباتیک در خط تولید خود و دریافت مشاوره رایگان در این زمینه حتماٌ با کارشناسان ربات کار تماس بگیرید . اطلاعات دقیق دریافت نمایید. خط تولید شما به طور کامل و امکان استفاده از انواع تکنولوژی ها در خط شما بررسی می شود

 

 

پولیش کاری سطوح فلزی و رنگ شده
نوعی ساینده که به صورت سنباده عمل می کند و با دانه های بسیار ریز تر فرایند پرداخت را انجام می دهد. این کار نیاز به ظرافت خاصی دارد و ضمن کار به دلیل اضافات بوجود آمده نباید به نیروی کار آسیبی وارد آید.

سطوح فلزی و رنگ شده که جهت ساخت قطعات مختلف مورد استفاده قرار میگیرند، میبایست بدون خط و خش و کاملا صاف و براق و یکدست باشند. از صنایع فلزی ظروف فلزی (مانند استیل) تا صنایع خودروسازی و ترمیم بدنه خودرو و قطعات فلزی  همگی با این بحث درگیر هستند. سابقاً این عمل با نیروی یدی انجام میشد. به لحاظ گرد و غبار یا حتی ذره های ریزی که از این کار پخش میشود امکان  آسیب رسیدن به سلامت اپراتور وجود دارد و مسلماً ریسک های زیادی را به دنبال خواهد کشید. تکنولوژی دنیای امروز به دنبال کاهش و یا حذف ریسک های سلامت فردی و افزایش بازدهی و دقت در انجام کارها میباشد، بنابراین استفاده از علم روز دنیا و جدیدترین دستاوردها رمز ماندگاری در صنعت و بازار رقابت و حفظ مشتریان به صورت هدفمند است.

پولیشکاری لیزری
رنگ خودروها به صورت کلی با عناوین صدفی، متالیک، روغنی و ... شناخته میشوند. پیش از رنگ زدن خودرو دو لایه پوشش روی بدنۀ فلزی قرار داده میشود. یک لایه را با عنوان فسفاته میشناسند ( به جهت جلوگیری از زنگ زدگی بدنه خودرو) و لایۀ دوم ، ED هست که نقش آن در ایجاد چسبندگی ما بین لایه های فلزی میباشد. پولیشکاری لیزری پس از رنگ خودرو استفاده میشود که تکنولوژی بسیار جذابی میباشد.

انواع پولیشها
بسته به نوع و جنس فلز یا ماده ای که قرار است براق و صاف و صیقلی باشد، نوع پولیشکاری و قدرت سایندگی آن متفاوت خواهد بود، زمانی که Polish بدون مواد ساینده انجام شود، با نام واکس هم شناخته میشود که برای سطوح با ظرافت بیشتر استفاده میشود. معمولاً سطوح فلزی، نیاز به پولیشکاری خشن تر دارند و سطوح رنگ شده نیاز به پولیشکاری نرم تر .

پولیش رباتیک
طراحی ابزار پولیشکاری برای پرداخت فلزات توسط بازوهای ربات صنعتی جهت طیف گسترده ای از پروسه هایی جهت حذف نقص های سطحی و افزایش براقی سطوح مختلف انجام میشود. حتی بعد از ساخت یا تعمیر و یا رنگ بعضی از مصنوعات فلزی یا چوبی این کار را برای داشتن سطحی زیبا و براق تر انجام میدهند. این کار شامل فلزات، شیشه، پلاستیک و بدنه خودرو میشود. در این کار ابزاری برای پرداخت ساخته می شود که به شما امکان استفاده از عملکرد همزمان سیستم ربات و اپراتور را انجام می دهد. برای این منظور محیط کاری با جزئیات و برنامه پرداخت طراحی می شوند. بعلاوه ابزار پرداخت، یک مجموعه کنترلی قوی برای توسعه این ابزار به سیستم ربات متصل می شود و برخی تست ها برای عملکرد آن انجام میشود.

ربات کار
جهت آشنایی بیشتر و سرمایه گذاری در زمینه ارتقا سیستم های خطوط تولید و تجیزات رباتیکی و در نهایت مشاوره رایگان در زمینه کسب و کار خود با شماره های ذیل تماس بگیرید.

ربات کار پیش رو در

تامین ربات های صنعتی بهینه سازی و

طراحی سلول های موازی  خطوط رباتیک

در زمینه های صنایع خودروسازی، قطعات خودرو، ماشین آلات و صنایع پلاستیک

 آماده همکاری با متقاضیان راه اندازی خطوط تولید و ایجاد تغییرات و ارائه مشاوره و طراحی و ارتقا استانداردهای کیفی میباشد. جهت دریافت مشاوره رایگان با ربات کار تماس بگیرید و از جایگاه کسب و کار خود در دنیای تکنولوژی امروز آگاه شوید.

انواع کاربردهای ربات های صنعتی
کاربردهایی که در ذیل ارائه شده است خلاصه ای از دنیای گسترده رباتیک صنعتی است که شما خواننده محترم پیش زمینه ای در این مورد داشته باشید. چنانچه به امور صنعتی میپردازید می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد خطوط تولید و ماشین آلات آن و اجرای سلول های رباتیکی با ربات کار تماس بگیرید.

پولیشکاری
جهت پرداخت سطوح فلزی و غیر فلزی

جوشکاری
انواع جوشکاری جوشک میگ و مگ جوش آرگون و ...

برشکاری
جهت شکل دهی به ورق های فلزی و غیر فلزی از این روش با برنامه های رباتیک استفاده می شود. این مبحث در صفحه مخصوص به خودش به طور کامل شرح داده شده است.

جا به جایی
جا به جایی مواد اولیه و محصول نهایی در شرکت ها از بخشی به بخش دیگر با بازوهای رباتیکی امکان پذیر میباشند. شرح این کاربرد در صفحه خودش به طور کامل در همین سایت آورده شده است.

تزریق
تزریق ماستیک و موم، فلز و ... توسط ماشین آلات رباتیک قابل انجام است، برچسب گذاری و .. نیز به همین ترتیب میباشد. تنها باید در بخش های مختلف نیاز سنجی جهت استفاده از رباتیک صنعتی انجام شود.

ماشین کاری
...