Smart Slider 3 Module

Banner_Recruitment_06.png

جوش نقطه‌ای را بهتر بشناسیم

جوش نقطه‌ای یکی از پرکاربردترین انواع جوش مقاومتی می‌باشد. این فرایند برای اتصال لبه ورق‌ها روی هم بکار برده می شود. در جوش نقطه‌ای قطعه کار بین الکترود تحت فشار قرار گرفته، و جریان توسط ترانسفورماتور و بازوها از الکترودها، و سپس قطعه کار عبور می کند. این فرایند کاربرد زیادی در صنایع لوازم خانگی و اتومبیل سازی دارد.

تفنگ جوشکاری نقطه‌ای

امروزه بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا، برای این فرآیند تنها از بازوهای رباتیک استفاده می‌کنند، و حتی سوله‌های عظیمی با چندین سلول رباتیک را به این فعالیت اختصاص داده‌اند. از مهم‌ترین دلایل این امر می‌توان به افزایش کیفیت تولید، و حجم تولید اشاره کرد.

جوش نقطه‌ای چگونه عمل می‌کند

در این جوشکاری اتصال دو سطح توسط حرارت و فشار توأماً انجام می‌گیرد که وقتی جریان الکتریکی از میان دو قطعه فلزی که بهم چسبیده‌اند عبور می‌کند، مقاومت زیاد موضعی موجب تولید گرمای فوق‌العاده زیادی می‌شود. در صورتی میزان جریان به مقدار کافی بکار رود، فلزهای که استفاده شده است، ابتدا به صورت خمیری درخواهند آمد و بعد ذوب می‌شوند.

نحوه انجام شدن جوش نقطه‌ای

هنگامی که هر دو فلز در شکل خمیری یا مذاب قرار دارند، به یکدیگر فشار داده شوند و تا کمی بعد از قطع کل جریان و خنک شدن قطعات در همان وضعیت باقی بمانند، دو قطعه در هم آمیخته شده و بصورت یک قطعه واحد در می‌آیند. در این حالت جوش نقطه‌ای ما به صورت دکمه یا دیسک‌هایی بین دو لایه ورق به وجود می‌آید، و با توجه به سرعت بالای انجام این عمل، اکثر خواص فیزیکی آنها دست نخورده باقی خواهند ماند.

آشنایی با جوش نقطه ای رباتیک

تولیدکنندگانی که جوش نقطه‌ای رباتیک را بر فرآیندهای تولیدی خود اعمال کرده‌اند، بدون شک مزایای آن را در مقایسه با فرآیندهای دستی این روش جوشکاری دریافته کرده‌اند.

جوشکاری رباتیک در صنایع

مزایای این روش عبارتند از:

  • مقرون به صرفه بودن هزینه‌ها
  • ثبات و استحکام جوش
  • توانایی انجام جوشکاری در محیط‌های سخت
  • قابلیت تکرارپذیری
  • صرفه‌جویی در فضای مورد نیاز

جوشکاری نقطه جوش کاربردهای پروژه‌ای متنوعی دارد، در حالی که به طور معمول این نوع جوشکاری در صنعت خودرو برای اتصال قاب‌های ورق فلزی به هم استفاده می‌شود. ربات‌های جوشکاری نقطه‌ای توانایی غلبه بر جوشکاری در شرایط سخت و ارائه کیفیتی یکپارچه را دارند. جوش نقطه‌ای اتوماتیک بسیار سریع، آسان و مقرون به صرفه است.

معمولا بسیاری از شرکت‌ها از چند ربات در یک سلول رباتیک برای انجام این فرآیند استفاده می‌کنند، تا علاوه بر کاهش خطای انسانی، خطرات جانی را نیز کاهش دهند. علاوه بر این، با این روش ربات‌ها می‌توانند با سرعت بیشتری به فعالیت بپردازند.

ربات جوش نقطه‌ای

طراحی خط تولید رباتیک خود را به ما بسپارید

شرکت ربات کار، پیشرو در زمینه اتوماسیون صنعتی، از شما صنعتگران عزیز دعوت می‌کند تا علاوه بر دریافت مشاوره رایگان، از نمایشگاه دائمی رباتیک ما دیدن فرمایید. ربات کار با هدف پیشرفت صنایع شروع به فعالیت کرده است، و تا کنون توانسته رضایت مشتریان زیادی مانند ایران خودرو، سایپا، کروز، شیشه قزوین و... را جلب نماید. جهت اطلاع از قیمت ربات‌ها و هزینه‌های مربوط به ربات جوش نقطه‌ای همین حالا با کارشناسان ما تماس حاصل کنید.