Smart Slider 3 Module

Banner_Recruitment_06.png

آشنایی با کمپانی فانوک

کمپانی فانوک FANUC یک گروه صنعتی ژاپنی است، که محصولاتی مانند بازوهای رباتیک، سیستم‌های بی‌سیم کنترل عددی NC، و خدمات اتوماسیون ارائه می‌کند. این کمپانی بیشتر به خاطر تولید ربات صنعتی فانوک معروف است، که فروش بالایی در جهان دارد و از اولین روزهای تاسیس آن بیش از 60 سال می‌گذرد. البته شرکت فانوک در حال حاضر به یک کمپانی چند ملیتی تبدیل شده، و یکی از شاخه‌های اصلی آن در کشور آمریکا، در شهر میشیگان واقع شده است.

ساختمان شرکت فانوک

علاوه بر میشیگان آمریکا، فانوک اروپا نیز در شهر لوگزامبورگ قرار دارد. در ادامه این مطلب با این کمپانی و انواع ربات‌های صنعتی فانوک بیشتر آشنا خواهید شد. این شرکت به حدی گسترده است که تمامی ابزارها و لوازم مصرفی را نیز خود تولید می‌کند. به عنوان مثال روی تمامی قطعات الکترونیکی نیز آرم فانوک درج شده است، که همین امر نشان از میزان تخصص و حرفه‌ای بودن کمپانی فانوک دارد.

معرفی محصولات شرکت فانوک

شاید بسیاری از افراد با شنیدن نام این شرکت، به یاد ربات صنعتی فانوک بیافتند، اما فانوک تنها به ساخت بازوی رباتیک مشغول نیست. فانوک در حال حاضر محصولاتی همچون لیزر برش، دستگاه CNC، و کنترلرهای هوشمند و بسیاری لوازم صنعتی دیگر نیز تولید می‌کند. در ادامه با چند نوع از محصولات فانوک آشنا خواهید شد:

آشنایی با کنترلرهای فانوک

یکی از مهم‌ترین بخش‌های سیستم‌های اتوماسیون، کنترلرهای صنعتی ربات‌ها هستند. این کنترلرها یک سیستم کامپیوتری هستند که به منظور کنترل حرکت‌های بازوی ربات‌ها به آن متصل می‌شوند. علاوه بر بازوی ربات، کنترل کننده همچنین وظیفه نهایی را بر عهده دارد و از ایجاد تداخل در محل کار ربات جلوگیری می‌کند. ربات صنعتی فانوک نیز دارای چندین مدل کنترلر است.

کنترلرهای فانوک

از کنترلرهای فانوک می‌توان به مدل‌های زیر اشاره کرد:

کنترلر R-J2

کنترلر R-H

کنترلر R-30iB

کنترلر R-J3iC

و غیره

آشنایی با انواع ربات‌های صنعتی فانوک

ربات صنعتی فانوک در جهان بیشتر به دلیل کیفیت بالا و دوام زیاد معروف است. این ربات‌ها دارای قابلیت زیادی هستند و از آن‌ها می‌توان برای اکثر فرآیندهای تولیدی استفاده کرد. از کاربردهای این بازوهای رباتیک می‌توان به ربات جوشکاری، ربات جابجایی، ربات نقاشی و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

 ربات صنعتی فانوک به حدی قابل اطمینان است که بسیاری از شرکت‌های خودروسازی معتبر جهانی مانند بنز، بی ام و، آئودی، فراری و... نیز از آن برای تولیدات خود استفاده می‌کنند.

در ادامه با چند مدل از ربات‌های فانوک بیشتر آشنا خواهید شد.

ربات فانوک S-420iF

این ربات یک از محبوب‌ترین مدل‌های ربات صنعتی فانوک است که برای کاربردهای زیادی می‌توان از آن استفاده کرد. وزن کم بازوی FANUC S-420iF به این ربات اجازه می‌دهد تا فرآیندهای تولیدی را با دقت بسیار زیادی انجام دهد.

ربات فانوک S-420

ربات فانوک S-700

ربات فانوک S-700 برای کاربردهایی مانند جابجایی، جوشکاری و پرسکاری مناسب است. این ربات با استحکام بالا و اطمینان فوق‌العاده‌ای که دارد، بیشترین انعطاف پذیری در بین انواع ربات فانوک را دارا است.

ربات فانوک S-900W

ربات فانوک S-900W

ربات شش محوره FANUC S-900W با قابلیت استفاده برای کاربردهای سنگین طراحی شده است. این ربات با سرعت بالا و حرکات بسیار دقیق توانسته جایگاه خاصی در بین مدل‌های فانوک کسب کند.

ربات صنعتی فانوک R-2000

ربات فانوک R-2000iB/170CF

این ربات صنعتی فانوک یک بازوی کوچک و قدرتمند است که طیف گسترده‌ای از کاربردها را می‌تواند انجام دهد. ربات R-2000iB/170CF دارای ظرفیت ترابری 170 کیلوگرم و شعاع دسترسی تا 1.5 متر است.

آشنایی با نرم افزارهای صنعتی فانوک

فانوک برای راحتی کاربران خود، نسبت به طراحی نرم افزار تخصصی نیز اقدام کرده است. از نرم افزارهای این شرکت می‌توان به هندلینگ پرو HandelingPRO، پینت پرو PaintPRO، برنامه پالت پرو و پالت تول (PalletPRO – PalletTool) و نرم افزار ولدپرو WeldPRO اشاره کرد. این نرم افزارها در واقع برای برنامه نویسی آفلاین و به صورت تصویری و شبیه سازی استفاده می‌شود، و بسیار قدرتمند هستند.

نرم افزارهای فانوک

دقت این نرم افزارها در کنترل ربات صنعتی فانوک بسیار بالا است، و طراحی با آن کار فرد را راحت‌تر خواهد کرد. نرم افزار هندلینگ پرو برای شبیه سازی سلول‌های رباتیک به کار می‌روند، و نرم افزار پینت پرو نیز بهترین گزینه ممکن برای برنامه نویسی و رفع مشکل گرافیکی برای آن است.

اهمیت استفاده از ربات در صنعت

ربات‌های صنعتی از لحظه حضور خود در صنایع خدمات بسیار ارزشمندی ارائه کرده‌اند و جان انسان‌های زیادی را نجات داده‌اند. در اینجا با دلایل اهمیت استفاده از ربات صنعتی فانوک بیشتر آشنا خواهید شد.

ربات صنعتی یک سرمایه است نه هزینه!

بسیاری از صنعتگران تصور می‌کنند که خرید ربات هزینه زیادی برای آن‌ها خواهد داشت، و حتی بر این باورند که این هزینه‌ها کاملا اضافی هستند. با یک حساب سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نه تنها ربات هزینه‌ای بسیار پایین‌تر از هزینه نیروهای انسانی دارد، بلکه این هزینه به شکلی یک سرمایه‌گذاری بسیار موفق محسوب می‌شود.

ربات صنعتی فانوک

تمامی هزینه‌هایی که یک مدیر شرکت برای نیروی کار خود صرف می‌کند، در واقع هزینه‌هایی است که از دارایی شرکت خارج شده است، و در ازای دریافت خدماتی مصرف گردیده. اما با خرید ربات صنعتی می‌توان گفت که شما یک دارایی (مال) حساب می‌شود، و هر زمان که بخواهید می‌توانید آن را به واحد پولی تبدیل کنید.

ربات یک نیروی کار خستگی ناپذیر است

ربات‌های صنعتی بدون نیاز به استراحت می‌توانند در سخت‌ترین شرایط کار کنند. ربات مانند نیروی انسانی خستگی نخواهد داشت، و حتی می‌تواند به صورت 24 ساعته به فعالیت بپردازد. با ایجاد یک سلول رباتیک می‌توانید تعداد نیروهای انسانی خود را به حداقل برسانید. در برخی از کشورهای پیشرفته دنیا، کارخانه‌هایی وجود دارند که بدون حضور نیروی انسانی در حال فعالیت هستند، و اصطلاحا به آن‌ها کارخانه‌های خاموش نیز گفته می‌شود.

از ریزترین جزئیات تا سنگین‌ترین قطعات

طیف عملکردی ربات‌های صنعتی بسیار گسترده است، به طوری که می‌توان جزئیاتی بسیار دقیق را با استفاده از آن حکاکی کرد، و حتی قطعاتی به سنگینی چند صد کیلو را بلند کرد. به عنوان مثال از برخی از این مدل ربات‌ها در ساخت قطعات کامپیوتری استفاده می‌شود که دقت مورد نیاز آن در حد یک میلی‌متر است، و یا در کارخانه‌های تولید از ربات‌های مخصوص ترابری برای بلند کردن قطعاتی با وزن بیشتر از 1000 کیلوگرم نیز استفاده می‌شود.

ربات فانوک

ربات یک نیروی کار ماهر و بدون خطا است

ربات‌های صنعتی با بهره‌گیری از انواع سنسور می‌توانند از بروز حوادث جلوگیری کنند. علاوه بر این، ربات صنعتی با برنامه دهی اولیه و تست می‌تواند میزان خطا را نشان دهد، و نیروی متخصص رباتیک این خطاها را رفع خواهند کرد. پس از رفع مشکلات، ربات می‌تواند بدون کوچک‌ترین خطایی یک عملکرد را بارها و بارها بدون تغییر انجام دهد.

در بسیاری از شرکت‌ها سالانه هزینه‌های گزافی صرف خرید مواد اولیه می‌شود که در هنگام تولید از بین رفته‌اند و دیگر قابل استفاده نیستند. با خرید ربات صنعتی فانوک می‌توانید این هزینه‌ها را از میان بردارید، و از این سرمایه در جای بهتری، در جهت پیشرفت کسب و کار خود استفاده کنید.

ربات‌های فانوک

مزایا و معایب ربات‌های صنعتی فانوک

ربات صنعتی فانوک نیز مانند هر ماشین دیگری علاوه بر مزایا دارای معایبی نیز هست. البته این معایب بیشتر شامل داخل کشور می‌شود، و کشورهای دیگر که تحت تاثیر تحریم‌های جهانی نیستند به راحتی از این ربات‌ها استفاده می‌کنند.

به عنوان مثال خرید لوازم جانبی ربات فانوک در ایران کمی دشوار است، و یا اکثر صنعتگران از فروشندگان غیر مجاز این کالاها را تهیه می‌کنند. علاوه بر این، تعمیرات و نگهداری ربات فانوک نیز تا حدی پیچیده است. البته با دریافت خدمات از شرکت‌های معتبر می‌توانید معایب ربات‌های فانوک را از میان بردارید.

روبات فانوک

تیم کارشناسی متخصص ما آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در خصوص تعمیرات و نگهداری انواع ربات‌های صنعتی هستند، و قطعات یدکی این ربات‌ها همگی از نمایندگی‌های معتبر کمپانی فانوک در خارج از کشور تهیه می‌شود. در رابطه با مزایای این ربات‌ها نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش هزینه‌های انسانی

کاهش زمانی در چرخه تولید

کاهش هدر رفت مواد اولیه در تولید

افزایش امنیت و بهداشت محیط کار و خط تولید

افزایش چشمگیر حجم تولید و بالا رفتن کیفیت محصولات

نکات مهم در نگهداری ربات صنعتی فانوک

ربات‌های صنعتی با وجود اینکه استهلاک پایینی دارند و معمولا دچار آسیب نمی‌شوند، گاهی اوقات ممکن است نیاز به تعمیرات پیدا کنند. البته این تعمیرات معمولا به خاطر استفاده ناصحیح از آن است. هنگام خرید ربات حتما از کارشناسان با سابقه این زمینه مشاوره دریافت کنید تا مناسب‌ترین ربات با محیط کار خود را تهیه نمایید.

همچنین ربات صنعتی فانوک نیز مانند تمامی برندها نیاز به بازرسی و رسیدگی سالانه دارند تا دچار آسیب دائمی نشوند. به عنوان مثال روغن کاری در سر موعد، فشار نیاوردن به ربات، تمیزکردن سطح ربات از مواد خورنده می‌تواند به دوام بیشتر ربات منجر شود.

ربات Fanuc

خرید انواع ربات‌های فانوک با کمترین هزینه

اگر به دنبال تجهیز خط تولید خود به ربات هستید، می‌توانید از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید. شرکت ربات کار با رزومه درخشان خود در زمینه رباتیک و اتوماسیون صنعتی، سابقه خدمت‌رسانی به صنعتگرانی همچون ایران خودرو، سایپا، کروز، شیشه قزوین، شرکت صنعتی خور، میثاق قطعه و بسیاری شرکت‌های دیگر را دارد.

با خرید ربات صنعتی فانوک می‌توانید کسب و کار خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن دگرگون کنید، و رقیبان خود را به راحتی از میدان کنار بزنید. همین حالا با کارشناسان ما تماس حاصل کنید و یا از طریق شبکات اجتماعی پروژه‌های انجام شده شرکت ربات کار را مشاهده کنید.